30.09.2019

Sami prekonali zákernú diagnózu, teraz pomáhajú ďalším pacientom

Peter je mladý začínajúci lekár, ktorý sa u nás na klinike liečil na osteosarkóm. Počas štúdia sa angažoval v Klube detskej nádeje a pomáhal aj  neziskovej organizácii Deťom s rakovinou. Darina je študentkou 6.ročníka lekárskej fakulty Univerzity Komenského a zároveň je pacientkou po terapii Hodgkinovho lymfómu. Čo majú spoločné?Obaja boli na celoeurópskom summite v Budapešti.

čítať ďalej..

16.09.2019

September je venovaný deťom s rakovinou

Mesiac september je na celom svete venovaný deťom s rakovinou. Snahou je upozorňovať na túto tému, aby sa posilnilo vedomie verejnosti o tomto ochorení u detí. A v medzinárodnom kontexte upriamiť pozornosť na tie krajiny, kde sa deťom s onkologickou diagnózou stále nedostáva dostatočnej starostlivosti.

čítať ďalej..

21.02.2019

Natálkina nekonečná odvaha v boji s rakovinou

Natálka pochádza z Pohronského Ruskova, okres Levice. Má staršieho 11 ročné brata, s ktorým má pekný vzťah. Ochorenie, akútnu formu leukémie, jej diagnostikovali keď mala 4,5 roka a navštevovala ako jej rovesníci materskú škôlku a doposiaľ žila bezstarostným životom.

čítať ďalej..

23.09.2018

Konferencia Deťom s rakovinou spája 2018

Ďalší ročník konferencie „Deťom s rakovinou spája“ sa konal 15. septembra v Bratislave. September je medzinárodný mesiac detskej rakoviny, kedy si zvlášť pripomíname detských onkologických pacientov a ich rodiny. Práve pre nich organizujeme túto konferenciu. Bola to krásna oslava života určená vyliečeným deťom a ich rodinám.

čítať ďalej..

17.02.2018

Nová herňa spríjemní deťom náročné dni na onkológii

Deti, ktoré sa liečia na rakovinu, už môžu tráviť čas vo vynovenej modernej a veselej herni. Symbolicky ju otvorili 15. 2. 2018 na bratislavskej Klinike detskej hematológie a onkológie (KDHaO). Je to priestor, kde doteraz menší i väčší pacienti trávili čas, ak nemuseli byť pripútaní na nemocničné lôžko.

čítať ďalej..