materialna-pomoc

Materiálna pomoc

Materiálne pomáhame pacientom a rodinám na oddelení, pacientom, ktorí sa liečia doma, ale aj Klinike detskej hematológie a onkológie. K materiálnej pomoci patrí potravinová pomoc, zásobovanie hygienickými potrebami, dezinfekčnými prípravkami či obdarovanie pacientov a personálu v deň narodenín a pri ukončení liečby. Dokážeme to vďaka pravidelnej podpore darcov a sponzorov.

Adresná pomoc rodinám

detom-s-rakovinou

Pre rodiny s liečenými deťmi poskytujeme bežné každodenné materiálne zabezpečenie. Od kuchynských, hygienických a ďalších podobných potrieb až po spoločne využívané elektrospotrebiče (napr. práčka, sušička, chladnička, atď.). Pomáhame aj jednotlivo vybraným rodinám, ktoré sú v ťažkej sociálnej a rodinnej situácii potrebnou formou pomoci.

Pomoc na klinike

Zabezpečujeme rôzne materiálne potreby, ktoré sa denne využívajú na Klinike detskej hematológie a onkológie. Napr. nábytok, elektrospotrebiče, paplóny, vankúše, deky, teplomery, ventilátory, administratívne pomôcky a mnohé ďalšie.

Kreatívne potreby a arteterapia

arteterapia-naramok
arteterapia-mydielka
arteterapia-koprivnansky
arteterapia
arteterapia

Deťom počas liečby rýchlejšie a ľahšie ubehne deň, ak sa niečím zamestnajú. Preto podporujeme tzv. arteterapiu – kreatívnu tvorbu. Nemyslia toľko na lieky a ihly, učiteľky a vychovávateľky ich rozptýlia rôznymi výtvarnými úlohami a ony sa z toho veľmi tešia. Naša nezisková organizácia pomáha zabezpečiť pomôcky a predmety, ktoré potrebujú na vytváranie krásnych dielok.