vzdelavanie-zdravotnikov

Vzdelávanie

Podporujeme vzdelávanie zdravotníckeho personálu. Chceme, aby na Klinike detskej hematológie a onkológie pôsobili špičkoví oborníci a odborníčky, ktorým nechýba ani empatia a cit v komunikácii. Každoročne preto organizujeme niekoľkovzdelávacích turnusov.

Vždy vyberieme niekoľko oblastí vzdelávania na každý rok a následný výber školenia nechávame na našich zdravotníčkach a zdravotníkoch. Pozrite si oblasti, v ktorých sme sa vzdelávali posledné roky.

Bazálna stimulácia

bazlna-stimulacia-ibs
bazlna-stimulacia-ibs
bazlna-stimulacia-ibs
bazalna-stimulacia

Kurz bazálnej stimulácie sme absolvovali pod vedením Institutu bazální stimulace podle prof. Dr. Fröhlicha, s. r. o. Pre veľký záujem sme roku 2022 zorganizovali až 2 turnusy základnej úrovne tohto akreditovaného a certifikovaného vzdelávania.

Paliatívna starostlivosť

paliativna-starostlivost
palilativna-starostlivost
vzdelavanie-zdravotnikov
paliativna-straostlivosť

Vzdelávanie v oblasti paliatívnej starostlivosti, sprevádzania a podpory viedol nemocničný kaplán z Českej republiky – Vítězslav Vurst. Na základe jeho inšpiratívnych prezentácií a slov sme sa rozhodli zorganizovať aj workshop o paliatívnej starostlivosti, ktorý viedli spolu s primárom z Kliniky paliatívnej medicíny 1. LF UK a VFN Praha – Ondřejom Kopeckým. Primár Kopecký bol zároveň jedným z hlavných protagonistov dokumentu Jednotka intenzívniho života. Po vzdelávaní s nimi sme zorganizovali premietanie dokumentu spojené s diskusiou v Kine Lumiére.

Nenásilná komunikácia

nenasilna-komunikacia
nenasilna-komunikacia
vzdelavanie

V nenásilnej komunikácii nás dlhoročne vzdeláva Libor Vilím z Trénink Vilím. Interaktívnym spôsobom sme si v rámci skupín skúšali rôzne komunikačné situácie, Libor nám ukázal, aj ako meditovať a upokojiť sa v akejkoľvek fáze dňa.