Ako nám môžete pomôcť?

 

Počas vianočných sviatkov nám veľa z vás posielalo dary a pomáhali ste nám. Srdečne vám za vašu pomoc ďakujeme. Veľa z vás nám  písalo, že by ste veľmi chceli pomôcť, ale neviete ako. Preto sme si v kancelárii Deťom s rakovinou povedali, že by bolo dobré priblížiť vám, čo pacienti a ich rodiny na detskej onkológii potrebujú a ukázať vám, aká forma pomoci je najužitočnejšia.

 

 

Čo na Kliniku môžete priniesť:

  • Zdravé veci: ovocie, zelenina, 100% džúsy…
  • Hygienické potreby, dezinfekčné prostriedky, drogéria
  • Kuchynské potreby : poháre, šálky, príbory
  • Taktiež nám môžete napísať a poradiť sa s nami. Radi vám napíšeme, čo konkrétne, v danom čase potrebujeme

 

 

Čo nenoste:

  • Množstvá sladkostí
  • Zbytočné plasty (umelé príbory, plastové hračky, veci balené v plastoch…)
  • Plyšové hračky (z hygienických dôvodov sú na detskej onkológii zakázané) a tiež akékoľvek použité hračky, knihy…

 

V decembri sme u nás na oddeleniach s deťmi oslavovali Mikuláša. Mikuláš im priniesol vrecúška, ktoré ručne šila Ľubka z jej domácej krajčírskej dielničky Kohútik. Nebol to obal z plastu, ale krásne vrecko, ktoré sa dá ďalej používať napríklad ako peračník.  Obchod Bezobalovo sa zas postaral o vnútro balíčka, ktoré bolo plné zdravých pochúťok – sušené jabĺčko, mango, domáce gumené medvedíky z čistého ovocia namiesto množstva umelého cukru, ktorý  našim pacientom vôbec neprospieva. Tak isto nás veľmi tešia domáce paradajkové šťavy v sklenných fľašiach, ktoré nám pravidelne vozí Baškina továreň na dobroty. Toto je smer, ktorým by sme chceli viesť viacero našich spoluprác. Buďme šetrnejší k prírode aj k vlastnému zdraviu. 🙂

 

Čo však potrebujeme najviac zo všetkého, sú pravidelní darcovia. Tí nám pomôžu najviac, pretože sa vieme na finančný príspevok pravidelne spoľahnúť a využiť darované peniaze presne tam, kde je to práve potrebné.

 

Nemusí to byť veľká suma, pomôže nám aj menšia čiastka v hodnote jednej rannej kávy na ceste do práce, ktorá vám pravidelne spríjemňuje začiatok dňa. Alebo suma v hodnote lístka do kina, či poobedného koláčika.

Posielať môžete toľko, koľko vám vaša situácia dovoľuje.  Pre nás je veľmi užitočné, že to bude pravidelné.

 

Pravidelným darcom sa môžete stať TU. Nezabudnite odkliknúť kolónku ,,pravidelný dar“.

 

Aj vďaka vám je cesta detí s rakovinou jednoduchšia. Majú vždy to najlepšie, a to čo najviac potrebujú.

 

 

Nicol Rácová

Deťom s rakovinou n.o.